Angielski i niderlandzki: intensywne kursy + materiały do samodzielnej nauki języka + trening uczenia się + coaching

Coaching

Emilia Bukiewicz – trenerka, lingwistka i coach profesjonalny

Zanim zdecydujesz się na coaching, poznajmy się trochę lepiej. Jestem pasjonatką języków i uczenia się przez całe życie, samorozwoju. Zaczynałam swoją pracę z ludźmi jako lektorka 3 języków, trenerka i szkoleniowiec, a obecnie pracuję głównie jako coach profesjonalny (studia coachingowe z akredytacją ICC, superwizje, ciągła praktyka).

Skończyłam 3 kierunki studiów lingwistycznych (3 języki: angielski, niemiecki i niderlandzki). Od 2008 roku organizuję i prowadzę szkolenia językowe oraz indywidualne treningi uczenia się (edu-treningi). Jestem autorką e-booków i video-kursów do skutecznej nauki języków obcych.

W 2017 roku ukończyłam studia na kierunku Coaching z akredytacją ICC. Odbyłam superwizje grupowe i indywidualne oraz kilkukrotnie przeszłam przez własny proces coachingowy. Jako coach profesjonalny pomagam kobietom w realizacji swoich celów – nie tylko tych językowych.

Emilia Bukiewicz trener lektor coach

Czym jest coaching? A czym nie jest?

Pewnie wiesz, że wokół coachingu w Polsce narosło wiele mitów. Myślę, że najlepiej będzie pokazać Ci, czym naprawdę jest coaching, przez wyjaśnienie, czym on NIE JEST.

Coaching to NIE JEST doradztwo, kurs/szkolenie czy szkolne nauczanie, mentoring, trening ani psychoterapia (choć akurat do tej ostatniej formy pomocy coachingowi jest bardzo blisko). I przede wszystkim (i tu o te narosłe mity mi chodzi): praca z profesjonalnym coachem w niczym nie przypomina spotkania z mówcą motywacyjnym czy tzw. trenerem rozwoju osobistego. Coach nie może decydować za klienta, nie mówi mu „jak ma żyć”, nie podsuwa gotowych rozwiązań…

No dobrze, w takim razie: czym jest coaching? Najprościej i w skrócie: to specyficzna rozmowa i zadawanie wielu otwartych pytań. Po co? Aby klient (a w moim przypadku: klientka, bo pracuję wyłącznie z kobietami) sam doszedł do własnych decyzji, rozwiązań i działań. Bo tylko dzięki temu weźmie za ich realizację pełną odpowiedzialność. Zastanów się: jak chętnie realizujesz plany, które ktoś Ci narzucił? A teraz: jak chętnie osiągasz cele, które sama sobie wyznaczasz? Cele, które są naprawdę ważne – ważne dla Ciebie!

Możesz pomyśleć „Skoro sama mam wyznaczyć swój cel i zrobić plan działania, to po co mi spotkania z Tobą, Emilio?” Najkrótsza odpowiedź: Ty odpowiadasz za treść, a ja za formę (w żargonie mawiamy, że „coach trzyma proces”). Czyli: cel jest w 100% Twój, a ja pracując z Tobą coachingowo pomagam Ci go odpowiednio określić, żeby był w ogóle możliwy do osiągnięcia. Potem pomagam Ci zbadać Twoje zasoby potrzebne do jego realizacji i ułożyć Action Plan. A następnie za pomocą zróżnicowanych narzędzi towarzyszę Ci w działaniu.

Coaching językowy dla kobiet – sesje online

Sesje coachingowe tylko dla kobiet

Od kilku lat pracuję coachingowo wyłącznie z kobietami. Dlaczego? Bo tak chcę i mogę. Bo czemu nie? ;]

Może pomyślisz, że zwariowałam… bo przecież mężczyźni też szukają takiej formy wsparcia, przecież mogą być świetnymi klientami i z biznesowego punktu widzenia nie opłaca się ich wykluczać. Tak, to wszystko prawda. Ale przemyślałam sprawę i tak postanowiłam. I lubię to! Bo lubię kobiety i uwielbiam towarzyszyć im w rozwoju. Bo je rozumiem. Bo znam ich wyzwania. Bo jestem jedną z nich. I marzy mi się silniejsza solidarność kobiet.

Jak w praktyce wygląda coaching online?

Proponuję Ci sesje coachingowe online (przez komunikator Skype). To bardzo wygodne rozwiązanie – nie musisz wychodzić z domu i tracić czasu na dojazdy. Bez względu na to, gdzie obecnie przebywasz, wszystko czego potrzebujesz, aby ze mną pracować, to dostęp do internetu. Dzięki temu mogę Ci pomóc, nawet jeśli nie mieszkasz we Wrocławiu czy w Polsce. A w czasie naszych sesji online robimy dokładnie to samo, co podczas sesji „twarzą w twarz” w moim gabinecie.

A w czym pomoże Ci coaching językowy?

Zajmiemy się Twoją znajomością języka lub nawet kilku języków obcych. Tak, to prawda. Ale to tylko wierzchołek góry lodowej. Często języki to jedynie początek pracy coachingowej, która „schodzi głębiej i szerzej”. Ech Emilia, możesz jaśniej? Pewnie. Najlepiej na przykładach.

Uczysz się języka, dajmy na to angielskiego. Od lat. W szkole, na studiach, na korepetycjach i kursach językowych. Znasz gramatykę (przynajmniej w teorii), czytasz ze zrozumieniem, nawet coś napiszesz. Ale nie mówisz. To znaczy mówisz, ale nie tak, jak byś chciała. Trudno Ci się przełamać, boisz się rozmów w tym języku – boisz się, że popełnisz błąd, powiesz coś nie tak i się „ośmieszysz” w oczach innych. Zamiast korzystać z zasobów, które przecież masz (tyle lat nauki – znasz te słówka, gramatykę…), blokujesz się i unikasz sytuacji, w których musiałabyś używać tego języka.

I to właśnie nad tym będziemy razem pracować. Nie nad nauką słownictwa czy gramatyki, ale na przykład nad tym lękiem i blokadami, Twoimi niewspierającymi przekonaniami czy mechanizmami obronnymi, które kiedyś dawały Ci jakąś wartość, ale teraz tylko przeszkadzają. Skąd one się wzięły i jak teraz działają? Co tak naprawdę się pod nimi kryje? Na ile takie myślenie Ci pomaga a na ile przeszkadza w realizacji Twojego celu? (załóżmy, że jest nim swobodna komunikacja w języku angielskim) Co tak na prawdę zależy tutaj od Ciebie? A no co nie masz wpływu i bez sensu „walisz głową w mur”? Co i jak możesz zmienić już dzisiaj? A co będzie wymagać długofalowego planu rozbitego na małe kroki? Jak możesz się wzmocnić? Jak chcesz odtąd o sobie myśleć? Kto ….? Kiedy …. ? Co ….? Proces coachingowy polega na szukaniu odpowiedzi w sobie – odpowiedzi na umiejętnie i celowo zadawane pytania. Te przedstawione tutaj to tylko kilka przykładów, raczej zbyt ogólnych, bo zadawanych „w próżni”. To Twoja indywidualna sytuacja i Twój cel zdecydują, jak dokładnie będzie wyglądać nasz proces coachingowy i jakie podejmiesz działania. Bo coaching to przede wszystkim działanie. Twoje świadome, celowe działanie.

Ważna sprawa: mimo że to „coaching językowy”, nasze sesje odbywają się w języku polskim. Czyli zawsze w natywnym języku Klientki.

 

Co da Ci coaching językowy ze mną?

1

To Twój cel.


W końcu dobrze wyznaczysz swój cel i naprawdę zaczniesz go realizować. Bo w coachingu chodzi o działanie.

 

2

Lepiej poznasz samą siebie. Tak, tak - w czasie coachingu językowego! I zmienisz to, co chcesz zmienić.


Coaching to proces samopoznania i zmiany. Przyjrzysz się temu, jaka teraz jesteś i jak działasz, a potem zdecydujesz, co i jak chcesz zmienić, żeby żyć lepiej. Tak, takie górnolotne zmiany zachodzą w czasie coachingu językowego. Bo to, jak radzisz sobie z tym językiem obcym, jest częścią większej całości. I to nad tą całością będziesz pracować.

 

3

Uporasz się z ograniczającymi Cię przekonaniami.


Znasz to? „Nie jestem dość dobra”, „Odezwę się i od razu się zbłaźnię”, „No przecież oni mnie wyśmieją”, „Nigdy się tego nie nauczę!”, „Ja po prostu nie mam talentu do języków”, „Nawet nie warto zaczynać”…. Hmm, czy to na pewno prawda? A gdybym Ci powiedziała, że możesz zacząć myśleć o sobie inaczej? A w konsekwencji DZIAŁAĆ INACZEJ. I żyć inaczej.

 

4

Pokonasz wewnętrzne blokady.


I pewnie już się domyślasz, że nie chodzi mi tylko o tę słynną „blokadę językową”.

 

5

Zyskasz pewność siebie.


Ha, wiem, brzmi zbyt pięknie. A jednak to prawda. Dowiedziono, że jednym z głównych filarów pewności siebie jest poczucie sprawczości. Poczucie, że właśnie Ty – Ty sama i dla samej siebie – możesz coś zrobić, zmienić i że masz wpływ na kształtowanie swojego życia. Nie musisz biernie akceptować „tego, co jest”. I nie, oj nie mówię, że ta zmiana jest prosta i bezwysiłkowa. Ale jak cudnie smakuje jej rezultat! :]

 

6

Będziesz mieć wsparcie.


Jestem tu od tego, żeby Ci w tej drodze towarzyszyć. Bez nieproszonych rad i niepasujących do Ciebie i Twojej sytuacji gotowych rozwiązań. Bez oceniania Ciebie i Twoich wyborów. Bez wywierania jakiejkolwiek presji. Za to z empatią, doświadczeniem i zestawem narzędzi, które pomogą Ci znaleźć Twoje własne rozwiązania. Bo te odpowiedzi są już w Tobie, tylko jeszcze nie masz do nich dostępu. I od tego masz mnie.

Ile kosztuje coaching?

„Ile to kosztuje i czemu tak drogo?” ;] Założę się, że gdzieś słyszałaś, że coaching jest drogi. „Miliony monet. I za co? Za zwykłą rozmowę?!” Ech te mity, te nieporozumienia…

Po pierwsze: Tak, coaching ma formę rozmowy, ale nie jest to zwykła pogawędka z psiapsiułą przy kawusi… ;] To już zresztą dobrze wiesz, bo przecież przeczytałaś to, co napisałam wyżej na tej stronie.

Po drugie: Cena jednej sesji coachingowej zależy od wielu czynników. Tak samo jak cena sukienki czy smartfona – są tańsze i droższe, są gorsze i lepsze…

Pokaż szczegółowy cennik

Cena pojedynczej sesji coachingowej ze mną (czas trwania sesji to 60 minut):

390 zł

Cena za cały proces coachingowy (8 sesji):

2900 zł

(oszczędzasz 220 zł w porównaniu z zakupem 8 sesji nie w pakiecie tylko pojedynczo)

 

Wszystkie podane wyżej ceny są cenami końcowymi brutto.
Cennik nie stanowi oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego. Ceny mogą ulec zmianie.
Korzystanie z usług świadczonych przez Verbono jest równoznaczne z akceptacją postanowień Regulaminu.

Poznajmy się lepiej

Jakim jestem coachem?

Jak pracuję? Z kim pracuję? A z kim nie? I co jest dla mnie ważne w pracy z Klientkami? Czyli krótko: czy się dogadamy?

Zapraszam, skontaktuj się ze mną!

Emilia Bukiewicz

dyplomowany coach profesjonalny, trenerka, szkoleniowiec, lingwistka, przedsiębiorczyni, właścicielka marki Verbono od 2010 r.

Coaching NIE jest dla Ciebie, jeśli:

Oczekujesz cudu. Bez wysiłku.

Coaching nie jest magiczną metodą, która sprawia, że cele realizują się same.

 

Nie jesteś na to gotowa.


Nie będę Cię namawiać na coaching, bo to nieetyczne i nieskuteczne. Bo przecież nie możesz się zmienić, jeśli jeszcze nie jesteś gotowa na tę zmianę.

 

Wolisz, kiedy ktoś decyduje za Ciebie i dokładnie dyktuje Ci, co i jak masz robić.


Takie „mówienie komuś, jak ma żyć” jest dokładnym przeciwieństwem coachingu.

Nie chcesz wygodnych sesji online.


Wolisz spotkania offline, na które musisz długo i daleko dojeżdżać, nawet jeśli nie różnią się one niczym od tych online.

 

Zamiast inwestować w swój rozwój wolisz kupić sobie coś ładnego, przyjemnego, na chwilową poprawę humoru.


Coaching nie jest obiektywnie ani tani, ani drogi. To zależy od Twojego budżetu i Twoich decyzji zakupowych. Jedni wolą gromadzić przedmioty, inni wydają na rozrywkę, a jeszcze inni wolą inwestować w siebie i lepsze życie. Ty wybierasz, a ja to szanuję.

 

Nie masz teraz czasu ani sił na duże zmiany.


Tak, przejście przez coaching to spora zmiana życiowa. Wymaga czasu (nie tylko tych 60 minut sesji co 3 tygodnie, oj nie!), skupienia i „mocy przerobowych” w głowie. Nie obiecam Ci, że będzie łatwo. Ale będzie warto! :]

Umów się na pierwszą sesję coachingową ze mną

Pierwszy raz korzystasz z pomocy coacha?

  1. Przede wszystkim: jesteś na to gotowa? Jeszcze raz przeczytaj wszystko, co napisałam na tej stronie. Zwłaszcza o tym, czym coaching jest i czym nie jest. Miej realistyczne oczekiwania – coaching nie jest „magiczną pigułką” dobrą na wszystko i dla wszystkich. To ciężka praca – Twoja praca. Nie będziesz słuchać mówcy motywacyjnego, który roztoczy przed Tobą piękne wizje i na tym skończy. Nie będziesz trenowana – nie powiem Ci, co i jak masz robić krok po kroku. Nie dam Ci gotowej recepty na sukces. To Ty będziesz aktywnie nad sobą pracować. Odpowiedz sobie na pytanie: „Czy to na pewno coś dla mnie? Czy chcę się wysilić i wziąć pełną odpowiedzialność za realizację mojego celu?” Bo pamiętaj: to nie ja będę go za Ciebie realizować.
  2. Napisz do mnie maila z kilkoma podstawowymi informacjami (szczegóły poniżej).
  3. Sprawdź skrzynkę mailową za około 3 godziny – z reguły odpowiadam w tym czasie (w dni robocze w godzinach 9:00-17:00). W mojej odpowiedzi znajdziesz dodatkowe pytania – odpowiedz na nie proszę w ciągu maksymalnie 3 dni.
  4. Jeśli obie stwierdzimy, że wszystko nam pasuje i chcemy razem pracować coachingowo, ustalimy termin pierwszej sesji i poproszę Cię o płatność za tę sesję lub za cały proces (to Twój wybór) w Sklepie internetowym Verbono.
  5. Spotkamy się w ustalonym terminie na żywo na Skype i zaczniemy razem tę przygodę! :]

Chcesz się ze mną umówić na pierwszą sesję coachingu?

Skontaktuj się ze mną mailowo. To najszybsza i najwygodniejsza forma kontaktu, ponieważ zanim spotkamy się na Skype, poproszę Cię jeszcze o kilka informacji o Tobie. W treści maila napisz:

  • Twoje imię i nazwisko (ewentualnie nazwę firmy, adres firmy, NIP = dane do faktury),
  • czy to Twój pierwszy kontakt z coachingiem (w zależności od Twojej odpowiedzi będę miała do Ciebie jeszcze kilka pytań w następnym mailu),
  • co sprawiło, że teraz zainteresowałaś się coachingiem (w kilku słowach/zdaniach),
  • czy decydujesz się na jedną sesję czy od razu na cały proces (8 sesji),
  • jakie terminy sesji Ci odpowiadają,
  • inne Twoje uwagi lub pytania – odpowiem sprawnie i jasno.

Napisz do mnie: kontakt@verbono.pl